Koncert edukacyjny - Muzyczny matematyk czyli geniusz Jana Sebastiana Bacha - 06.09.2017r.

6 września w Bibliotece Publicznej w Kostrzynie odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert edukacyjny z cyklu Pan Lupa i przyjaciele z wizytą u kompozytorów europejskich. W trakcie spotkania, którego tytuł brzmiał: Muzyczny matematyk czyli geniusz Jana Sebastiana Bacha, uczestnicy dowiedzieli się, dlaczego kantor z Lipska urodzony ponad 350 lat temu, do dziś stawiany jest za wzór kolejnym pokoleniom i kto to jest właściwie kantor, dlaczego utwory wykonywane były w niedzielę, co to jest muzyka sakralna oraz jak Bach trafił na orbitę w kosmosie.