Koncert edukacyjny - „Kalendarz kompozytora czyli pory roku według Antonia Vivaldiego” - 04.10.2017r.

4 października Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie odwiedzili muzycy ze studia artystycznego ART-BONSAI z koncertem edukacyjnym z cyklu Pan Lupa i przyjaciele z wizytą u kompozytorów europejskich. Tym razem mali słuchacze mogli się zapoznać z muzyką i życiorysem Antonia Vivaldiego - rudego księdza z Wenecji, a zarazem genialnego barokowego kompozytora. W trakcie muzycznego spotkania podróżnik Maurycy wyrusza szlakiem przyrodniczym im. Vivaldiego poszukując w jego twórczości odgłosów natury, które tak często były inspiracją dla kompozytora. Towarzyszą mu leśne skrzaty, które grają na skrzypcach, altówce i wiolonczeli tworząc znakomite trio smyczkowe.