Ferie z książką

Jak co roku, w czasie ferii zimowych Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Kostrzynie zaprosił najmłodszych czytelników na spotkanie z książką. Nasi goście mieli okazję wysłuchać kilku utworów z książki Joanny Papuzińskiej pt. “Rozwesołki” i humorystycznych opowiastek Doroty Gellner ze zbioru “Gryzmoł”. Dzieci poznały opowiadanie Beatrice Alemagna pt. „Pięciu Nieudanych” oraz legendę “O Królu Kruków” ze zbioru pt. “Koziołki, rury i czarcie ogony”, a także wysłuchały pięknie rymowanej i ilustrowanej książki pt. “Rycerz, który nie chciał walczyć”. W ramach Ferii z Książką został również wykorzystany teatr ilustracji kamishibai (tradycyjna japońska sztuka opowiadania). Przy pomocy “magicznej skrzyneczki” nasi milusińscy poznali takie baśnie jak ”Brat i siostra”, “Królowa Pszczół” i “Brzydkie Kaczątko”. Wszystkim uczestnikom zajęć serdecznie dziękujemy.