„Zawód z pasją” Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem - 07.03.2019r.

7 marca, w ramach promocji czytelnictwa, Biblioteka Publiczna w Kostrzynie zorganizowała spotkanie autorskie z podróżnikiem i pisarzem - Romanem Pankiewiczem, na które zaproszeni zostali uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1. Autor znany ze swojego tryptyku podróżniczo-przygodowego dla dorosłych w ostatnim czasie napisał również cykl książek dla najmłodszych. Książeczki pt. „Pięć ważnych zawodów” poświęcone zostały atrakcyjnym dla dzieci profesjom: listonosza, strażaka, żołnierza, policjanta i ratownika medycznego. W trakcie spotkania Pankiewicz przeistaczał się kolejno w opisanych przez siebie pracowników prezentując uniformy i akcesoria związane z poszczególnym zawodami. Uczniowie mieli również możliwość aktywnego uczestniczenia w zabawie poprzez wymyślanie ostatnich fraz rymowanek do książkowych tekstów.