Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską - 17.05.19r.

17 maja, z okazji Tygodnia Bibliotek, dzieci z przedszkola „Słoneczko” w Kostrzynie miały okazję uczestniczyć w warsztatach literackich z autorką wielu cenionych książek dla dzieci - Magdaleną Zarębską. Na początku spotkania, które odbyło się w czytelni kostrzyńskiej Biblioteki Publicznej, pisarka przybliżyła publiczności swoją twórczość prezentując takie tytuły jak: „Maja poznaje świat”, „Borys i zajączki” czy „Wakacje u dziadków”. Następnie maluchy wysłuchały z zainteresowaniem fragmentu książki pt. „Leonard w domu”. Jest to historia o chłopcu, który uwielbia się bawić, ale ma problem z utrzymaniem porządku w swoim pokoju. Jak się okazuje w domu Leonarda dzieją się różne dziwne rzeczy, a każde pomieszczenie skrywa swoje tajemnice... Po wspólnym czytaniu przedszkolaki obejrzały slajdy przedstawiające porządek i bałagan wewnątrz i na zewnątrz naszych domów, a także opowiedziały o tym w jaki sposób można sobie umilić sprzątanie. Dzieci świetnie poradziły sobie również z kalamburami i dotykowymi zgadywankami, a na zakończenie spotkania nauczyły się wesołej piosenki o ślimaku.