^Powrót Na Górę

Aktualności

„O pchle, co manier nie miała” - 12.02.2018r.

Pierwszego dnia ferii w bibliotece dzieci uczestniczyły w interaktywnym spektaklu „O pchle, co manier nie miała”. Żywiołowe przedstawienie, inspirowane bajką Jana Brzechwy, zawierało elementy edukacyjne - angielskie pojęcia, takie jak nazwy pór roku i proste antonimy oraz wskazówki na temat dobrych manier. Mali widzowie mogli się też rozruszać w rytm „aerobiku o poranku” i wesołej piosenki „Jedzie ciuchcia”. Artyści z krakowskiego Teatru Tak zapewnili uczestnikom spotkania moc zabawy i radości.

Zapraszamy do galerii

Franklin i książka z biblioteki - 25.01.2018r.

25 stycznia Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedzili uczniowie z klasy 1B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie. Dzieci z zapałem przebrnęły przez szeregi regałów wypełnionych książkami do bibliotecznego zakątka czytelniczego, gdzie wysłuchały opowiadania “Franklin i książka z biblioteki”. Sympatyczny żółwik pomógł pierwszoklasistom poznać podstawowe zasady obowiązujące podczas wypożyczania książek i korzystania z naszej biblioteki, a kolorowanka umiliła i ubarwiła spędzony tu czas. Młodzi uczniowie chętnie pytali o księgozbiór oraz interesujące ich książki i obiecywali, że jeszcze tu wrócą, by wypożyczyć te upatrzone. Wizyta pierwszoklasistów zakończyła się zwiedzaniem całego budynku naszej biblioteki.

Zapraszamy do galerii

Koncert edukacyjny „Poznańskie pamiętniki czyli czym Wieniawski, Paderewski i Nowowiejski zapisali się dla Poznania” - 24.01.2018r.

Drugie w tym roku spotkanie z cyklu „Pan Lupa i przyjaciele z wizytą u kompozytorów europejskich” poświęcone było wybitnym postaciom związanym z Poznaniem. Młodzi widzowie zapoznali się z twórczością Henryka Wieniawskiego, Feliksa Nowowiejskiego oraz Ignacego Jana Paderewskiego, a było to możliwe dzięki...psotnej Papudze o imieniu Henryk, która zepsuła instrument pewnej skrzypaczce. Pan Lupa zabrał dzieci na poszukiwania zakładu lutniczego, przy okazji opowiadając im ciekawostki z życia trzech wielkich muzyków.

Zapraszamy do galerii

Copyright © 2017. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny  Rights Reserved.
Powered by JS Network Solutions