Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kostrzyn - Aktualności
^Powrót Na Górę

Aktualności

Warsztaty plastyczne w bibliotece – 30.07 - 03.08.2018r.

Wakacyjne warsztaty plastyczne w Bibliotece Publicznej w Kostrzynie rozpoczęły się 30 lipca i zakończyły 3 sierpnia. Mali artyści po okiem Pani Danuty Gordziejczyk i wspomagani przez rodziców, w trakcie codziennych dwugodzinnych zajęć, z wielką pasją i zaangażowaniem tworzyli swoje dzieła. Wśród nich znalazły się ozdoby z filcu, kukiełki z kulek styropianowych, bibułek i skrawków tkanin, przedmioty z drewna, ceramiki oraz szkła zdobione techniką serwetkową czyli decoupage. W ostatnim dniu zajęć dzieci rozmaitymi metodami i z różnych materiałów wykonały letnie kwiaty. Wszystkim uczestnikom spotkań serdecznie dziękujemy, zwłaszcza, że były to bardzo upalne dni.

Zapraszamy do galerii

Łąka i jej mieszkańcy w Gułtowach

W czerwcu dzieci po raz ostatni przed wakacjami przybyły na spotkanie z książką. Temat lekcji bibliotecznej był również wakacyjny- łąka i jej mieszkańcy. Mali goście wysłuchali opowiadania Joanny Wachowiak pt. Dwie biedronki z jednej łąki. Potem były ciekawostki o biedronkach i zagadki entomologiczne. Przypomniały one dzieciom znane owady i pozwoliły poznać te mniej znane jak np. wołek zbożowy czy słodyszek rzepakowy. Następny punkt odwiedzin to wesołe zabawy, także ruchowe a na koniec życzenia udanych wakacji.

Zapraszamy do galerii

Pasowanie na czytelnika biblioteki

W maju i czerwcu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki. Miło było powitać w progach biblioteki pierwszoklasistów, którzy już od dawna zaglądali w to ciekawe miejsce. Odwiedzili nas uczniowie klas 1B (22 maja) i 1C (12 czerwca). Nasi nowi czytelnicy w trakcie spotkania odgadywali bajkowe zagadki oraz wysłuchali wiersza pt. “Skarga książki”. Wspólnie zastanawiali nad tym, o co poprosiłaby książka, gdyby umiała mówić i co to znaczy dbać o książki. Po ślubowaniu dzieci zostały pasowane na czytelnika i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do galerii

Zakończenie spotkań Klubu Małego Czytelnika

5 maja zakończył się cykl spotkań w Klubie Małego Czytelnika. W roku 2017/2018, ze względu na duże zainteresowanie, zajęcia, w których uczestniczyły dzieci razem z rodzicami, odbywały się dwa razy w tygodniu. Podstawą za każdym razem było czytanie krótkiego utworu literackiego i wykonanie pracy plastycznej. Wśród poznanych książek były m.in. : Opowieści z parku Percy'ego, Kicia Kocia: zima, Elmer i ciocia Zelda, Miasteczko z bajki, Mały Miś. W grudniu i maju zorganizowane zostały zajęcia plastyczne prowadzone przez Panią Gordziejczyk, a w styczniu bal karnawałowy dla naszych najmłodszych czytelników. Na ostatnim, przedwakacyjnym spotkaniu nasi milusińscy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Do zobaczenia jesienią :)

Zapraszamy do galerii

Wakacje Mikołajka - 07.06.2018r.

7 czerwca Odział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła kl. 4-6 z. Uczniowie wysłuchali rozdziału Plaża jest fajna z książki pt.“Wakacje Mikołajka”, a następnie opowiadali o swoich planach wakacyjnych. Na koniec wykonali związaną z tematem spotkania kolorowankę.

Zapraszamy do galerii

Copyright © 2017. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny  Rights Reserved.
Powered by JS Network Solutions