SPEKTAKL PLENEROWY DLA DZIECI W GWIAZDOWIE

19.07.21

14 lipca na zaproszenie kostrzyńskiej Biblioteki Publicznej do Gwiazdowa przyjechała grupa artystyczna Art Bonsai z Poznania ze spektaklem plenerowym „Mistrzowie Maluchom, czyli jak Lutosławski ożywił wiersze Tuwima”. Było to wyjątkowe spotkanie, podczas którego publiczność mogła sobie przypomnieć klasykę polskiej poezji dziecięcej. Wiersze Juliana Tuwima, takie jak „Kotek”, „Idzie Grześ…”, „Ptasie plotki” czy „O Panu Tralalińskim” zostały tu zaprezentowane w muzycznej odsłonie autorstwa samego Witolda Lutosławskiego. Dzieci nie tylko z zainteresowaniem wysłuchały, lecz również wspólnie z muzykami zanuciły kilka piosenek biorąc udział w konkursach i zabawach, za które otrzymały słodkie nagrody. Na zakończenie aktorzy zaprezentowali dodatkową atrakcję w postaci pokazu dużych baniek mydlanych. Mieszkańcy Gwiazdowa wraz z Panią Sołtys zadbali o miłą atmosferę i zapewnili napoje i pyszne ciasto oraz dodatkową niespodziankę, którą były okulary przeciwsłoneczne dla najmłodszych. Wszystkim uczestnikom koncertu dziękujemy za wspólną wspaniałą zabawę.

Publiczność spektaklu plenerowego w Gwiazdowie
Dziewczynka bierze udział w konkursie podczas spektaklu plenerowego
Zabawa podczas pokazu baniek mydlanych
Uczestnicy spektaklu na tle baneru biblioteki