WYSTAWA Z OKAZJI BEATYFIKACJI KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

10.09.21

Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci . Punktem kulminacyjnym była msza beatyfikacyjna w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 12 września 2021. W tym samym czasie do godności błogosławionej została wyniesiona także matka Elżbieta Róża Czacka – założycielka Towarzystwa Opieki na Ociemniałymi w Laskach. Dla wspomnienia i uczczenia nieocenionego dorobku Stefana Wyszyńskiego – postaci, która wywarła niebagatelny wpływ na kształtowanie historii oraz polskiego społeczeństwa Biblioteka Publiczna w Kostrzynie przygotowała wystawę „Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia”. Ekspozycja, którą można obejrzeć w holu biblioteki do połowy października, obejmuje krótkie kalendarium życia Prymasa, zdjęcia z jego wizyty w naszym mieście 19 marca 1958 r., kiedy to w drodze z Gniezna do Poznania przemawiał i błogosławił zebranych na Rynku mieszkańców oraz książki i inne pamiątki dotyczące Wielkiego Polaka. Materiały pochodzą ze zbiorów Kostrzyńskiej Izby Muzealnej oraz naszej biblioteki.

Zdjęcia z wystawy poświęconej Kardynałowi Wyszyńskiemu