Biblioteka w Kostrzynie

POD SKRZYDŁAMI BIBLIOTEKI

Tydzień Bibliotek dobiegł końca. Finałowe spotkanie odbyło się 15 maja 2026 r. w Czytelni Biblioteki.

Po raz kolejny zostały wręczone wyróżnienia „Przyjaciel Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Kostrzynie” dla Czytelniczek i Czytelników.

W tym roku do zacnego grona Przyjaciół Biblioteki dołączyło 20 czytelników indywidualnych oraz 3 rodziny. To wyróżnienie za postawę czytelniczą: liczbę wypożyczanych książek, terminowość, systematyczność, udział w spotkaniach i wydarzeniach, a także promowanie czytelnictwa.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli Burmistrz Gminy Kostrzyn Szymon Matysek, Zastępca Burmistrza Waldemar Biskupski, Sekretarz Gminy Kostrzyn Agnieszka Piasecka, Skarbnik Gminy Kostrzyn Magdalena Rakszawska oraz Radna Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn Beata Jankowiak.

Zwieńczeniem uroczystości był występ artystyczny mieszkańców gminy, zaprzyjaźnionych z nasza biblioteką: Karoliny Adamskiej, Agaty Jarmuszczak i Krzysztofa Adamskiego, którzy wykonali 3 utwory słowno-muzyczne.

W czytelni stoi grupa dorosłych czytelników z dyplomami w rękach.
Grupa dorosłych wraz z dziećmi pozuje do zdjęcia.
Dwoje dzieci gra na pianinie. Kobieta w różowej sukni gra na skrzypcach.
Przewijanie do góry