75 lat Biblioteki Publicznej w kostrzynie

24.04.23

Piękny jubileusz już za nami. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Gminy Kostrzyn Szymon Matysek, Zastępca Burmistrza Waldemar Biskupski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Marek Gola, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury Pani Małgorzata Grupinska- Bis, Radni Rady Miejskiej, pracownicy Urzędu Miejskiego, dyrektorzy i kierownicy jednostel organizacyjnych, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, a także zasłużeni czytelnicy, emerytowani i obecni pracownicy biblioteki.
W tym roku przypada 35-lecie nadania imienia bibliotece. Z tej okazji została odsłonięta tablica poświęcona Kazimierze Iłłakowiczównie oraz kolejna statuetka rycerza Kostro. Na rycerskim szlaku pojawił się Kostro Czytelnik. Dyrektor Biblioteki Małgorzata Kemnitz wręczyła wyróżnienia zasłużonym czytelniczkom oraz złożyła podziękowania obecnym na spotkaniu emerytowanym pracownikom instytucji. Szczególne słowa uznania zostały przekazane w kierunku obecnych pracowników, którzy z zaangażowaniem pracowali nad organizacją jubileuszu.
Spotkanie zostało uświetnione filmem o charakterze kabaretowym, w którym wystąpił Robert Krukowski w roli Nadziei Pociupcianej.
Wszyscy goście mogli zobaczyć wystawę poświęconą patronce biblioteki oraz wystawę o historii instytucji.

Kilka osób stoi przed biblioteka pry tablicz patronki.
Dzrektor biblioteki przemawia przy mównicy z herbem Kostrzyna.
Burmistrz Gminy Kostrzyn przemawia w bibliotece.
Dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej w Poznaniu przemawia w kostrzyńskiej bibliotece.
Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa przemawia w kostrzyńskiej bibliotece.
Dwie panie oglądają wystawę biblioteczną.
Goście zgromadzeni w holu biblioteki na 75. jubileuszu placówki.
Pracownicy biblioteki stoją na tle baneru 75-lecia.
Burmistrz Gminy Kostrzyn wpisuje się do kroniki.