TEKST ŁATWY DO CZYTANIA – ETR

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY KOSTRZYN

Tutaj jest główny budynek Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn, w skrócie biblioteki.

Zdjęcie biblioteki z lotu ptaka: widać wejście oraz budynki dookoła

JAK WEJŚĆ DO BUDYNKU BIBLIOTEKI?

Żeby wejść do biblioteki musisz skorzystać ze schodów albo z widny, która znajduje się po prawej stronie.

Jeśli chcesz skorzystać z windy:

Naciśnij na dzwonek. Winda zjedzie na dół. Wsiądź do niej i naciśnij przycisk ze strzałką w górę.
Winda wjedzie na górę.

winda widok z poziomu chodnika
Winda przed budynkiem biblioteki
Widok windy przy wejściu do budynku biblioteki

Żeby wejść do biblioteki naduś na prostokątny przycisk, który znajduje się po prawej stronie drzwi. Na przycisku jest napis PRZYCISK DO OTWIERANIA DRZWI. Wtedy drzwi otworzą się same, automatycznie. Nie musisz naciskać na klamkę i otwierać samemu drzwi.

Drzwi wejściowe do biblioteki z automatycznym przyciskiem otwierającym
Otwarte drzwi do biblioteki

Po wejściu do biblioteki, w wiatrołapie znajdują się tablice informacyjne. Są na nich umieszczone plakaty z ważnymi informacjami.

Tablica informacyjna w wiatrołapie

CO MOŻNA ZROBIĆ W BIBLIOTECE? CZYM ZAJMUJE SIĘ BIBLIOTEKA?

W bibliotece możesz wypożyczyć do domu  książki, możesz też na miejscu przeczytać niektóre książki albo czasopisma i skorzystać z komputera.

W bibliotece znajduje się ODDZIAŁ DLA DZIECI, w którym możesz wypożyczyć książki dla dzieci i młodzieży. Oddział znajduje się na parterze. Żeby do niego trafić musisz po wejściu do budynku iść w lewo.

Drzwi prowadzące do Oddziału dla dzieci i młodzieży

W bibliotece jest też SKLEP PAPIERNICZY I KSIĘGARNIA. Można tu kupić przedmioty papiernicze np. kredki, pisaki, zeszyty, farby, zabawki albo gry. Sklep znajduje się naprzeciwko drzwi wejściowych

Drzwi prowadzące do sklepu i księgarni
Wnętrze sklepu

Na parterze znajduje się też TOALETA PUBLICZNA. Aby skorzystać z toalety musisz iść do końca holu i skręcić w lewo. Na drzwiach toalety jest biało-niebieski znaczek WC.

Na holu niedaleko toalety jest też dystrybutor z wodą. Możesz z niego skorzystać i napić się. Plastikowe kubki jednorazowe znajdują się po prawej stronie dystrybutora.

Na końcu holu, po prawej stronie znajdują się schody. Możesz po nich wejść na pierwsze piętro. Tam znajduje się wypożyczalnia dla dorosłych i czytelnia.

Schody prowadzące na pierwsze piętro biblioteki

Na 1 piętrze znajduje się WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH i CZYTELNIA. Tu możesz wypożyczyć do domu książki, możesz też przeczytać książki lub czasopisma na miejscu , albo skorzystać z komputera.

Drzwi do Wypożyczalni dla dorosłych
Drzwi do Czytelni

Na pierwszym piętrze znajduje się też IZBA MUZEALNA ZIEMI KOSTRZYŃSKIEJ, czyli takie małe muzeum. Są tam pamiątki związane z historią Kostrzyna. Kustoszem Izby Muzealnej jest kostrzyński regionalista Kazimierz Matysek.

Izba Muzealna Ziemi Kostrzyńskiej
Wnętrze Izby Muzealnej

Na pierwszym piętrze swoje biuro ma też dyrektor biblioteki. Dyrektorem jest Małgorzata Kemnitz. Biuro dyrektora znajduje się po prawej stronie korytarza. Przy drzwiach wisi tabliczka informacyjna. Dyrektor kieruje pracą biblioteki. Pomaga mu główna księgowa, której biuro znajduje się obok biura dyrektora.

Drzwi do gabinetu dyrektora biblioteki
Drzwi do gabinetu głównej księgowej

W JAKI SPOSÓB MOŻESZ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z BIBLIOTEKĄ?

1. MOŻESZ ZADZWONIĆ DO BIBLIOTEKI

Numer telefonu 61 8178 382

2. MOŻESZ NAPISAĆ E-MAILA

Odział dla dzieci: dzieci@biblioteka-kostrzyn.pl