Ameryka Południowa śladami mojego taty czyli spotkanie z podróżniczką wiktorią Kotwicką

16.09.24

Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie w naszej bibliotece to spotkanie z podróżniczką Wiktorią Kotwicką.

Widzowie mogli wysłuchać sentymentalnej historii o podróży Tadeusza Kotwickiego, który w 1995 r. udał się w samotną podróż konno po Ameryce Południowej. Towarzyszyła mu klacz Kropka. Na swojej drodze spotkał wielu ludzi dobrej woli, dzięki którym mógł kontynuować podróż, odpocząć i nabrać sił. Córka podróżnika, Wiktoria, postanowiła po 24 latach odwiedzić te same miejsca, poznać tych samych ludzi. Podkreślić należy fakt, że dziewczyna mogła opierać się jedynie na listach i zapiskach z dziennika zmarłego ojca.

To było wzruszające, wzbudzające wiele emocji spotkanie.

Dziękujemy wszystkim za udział w nim. Kolejne wydarzenie z tego cyklu już 18 października ( spotkanie z podróżniczką Olą Mae)

Dzisiejsze spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy ze Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

Daria Kotwicka śladami swojego taty
Daria Kotwicka śladami taty w Argentynie