dzień dziecka z gwarą poznańską

7.06.24

Uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kostrzyna odwiedzili naszą bibliotekę by wziąć udział w specjalnej lekcji bibliotecznej w gwarze poznańskiej. Specjalistka od gwary, nasza bibliotekarka pani Irena, przygotowała dla dzieci bajkę ” Czerwono Beretka”, czyli opowieść o Czerwonym Kapturku w gwarze poznańskiej właśnie. Były też gry i zabawy, w których uczestniczyła także pani wychowawczyni. Nie zabrakło też piosenki. Najważniejsze jest jednak to, że podczas doskonałej zabawy nasi mali kostrzyniacy godali po naszymu, poznali nowe słowa gwarowe i teraz mogą rozpocząć przygotowania do konkursu gwary poznańskiej, który tradycyjnie odbędzie się w listopadzie.

Bibliotekarka przebrana za Czerwonego Kapturka siedzi przy stoliku, na którym stoi teatrzyk kamishibai.
Bibliotekarka przebrana za Czerwonego Kapturka czyta siedzącym przed nią na dywanie dzieciom
Po dwóch stronach na dywanie siedzą dzieci. Pośrodku wychowawczyni z zawiązanymi oczami zbiera przedmioty ułożone na podłodze.
Kilkoro dzieci siedzi na podłodze, układają kolorowe kartki.