FINISAŻ WYSTAWY PRAC MALARSKICH ALEKSANDRY HANAJ-PODGÓRSKIEJ

13.05.22

Przez cały miesiąc sympatycy sztuki oraz wszyscy odwiedzający Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie mieli okazję podziwiania niezwykle klimatycznych obrazów malarki Aleksandry Hanaj-Podgórskiej. Artystka specjalizuje się w malarstwie intuicyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem wzajemnej zależności formy i koloru. Inspiracją większości jej prac są odbyte podróże, głównie żeglarskie, co potwierdza w powtarzanym za Picassem stwierdzeniu, iż: „Malowanie to inny sposób prowadzenia pamiętnika”. 21 kwietnia w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie zorganizowane na zakończenie wystawy. W kameralnym gronie pani Aleksandra opowiedziała nam o swojej pasji, procesie twórczym i planach na kolejne dzieła.

Artystka opowiada o swojej malarskiej pasji
Zakończenie wystawy Aleksandry Podgórskiej