Konkurs na najciekawszy komiks o Rycerzu Kostro rozstrzygnięty!

20.05.21

Z okazji 770-lecia lokacji naszego miasta Gmina Kostrzyn i Biblioteka Publiczna zorganizowały konkurs na najciekawszy komiks o przygodach rycerza Kostro.

W sumie złożonych zostało 21 prac. Wszystkie odznaczały się starannością, wysoką estetyką oraz dobrą znajomością legendy o założycielu Kostrzyna. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Spośród wszystkich komiksów komisja konkursowa wybrała trzy najlepsze prace:
1️⃣ miejsce zajęła Dorota Ptasik
2️⃣ miejsce zajęła Amelia Wiktorska
3️⃣ miejsce zajął Jakub Ptasik
Na szczególne wyróżnienie zasługują również:
▶️Laura Frindt za humorystyczne podejście do tematu,
▶️Agnieszka Wieprzęć za pracę wykonaną w grafice komputerowej
▶️oraz niespełna 3 letnia Klara Stachowska dla najmłodszego uczestnika konkursu.

Wczoraj w Bibliotece Publicznej Burmistrz Gminy Kostrzyn Szymon Matysek, Zastępca Burmistrza Waldemar Biskupski, który jest jednocześnie pomysłodawcą konkursu oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Paulina Bankiewicz uroczyście wręczyli nagrody zwycięzcom.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za liczny udział. Gratulujemy zwycięzcom. Nagrodzone komiksy zostaną opublikowane na łamach trzech kolejnych wydań Kostrzyńskiego ABC. W Bibliotece Publicznej otwarto wystawę, na której zaprezentowane są wszystkie prace konkursowe. Można je oglądać do końca czerwca.

zwycięski komiks
2 miejsce