Konkurs recytatorski „Kostrzynioki godają po naszymu”

14.11.23

14 listopada w czytelni naszej biblioteki odbyła się V edycja konkursu recytatorskiego gwary poznańskiej “Kostrzynioki godają po naszymu”. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Gminy Kostrzyn. Uczestników oceniało pięcioosobowe jury w składzie:

-Radna Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, Przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Sportu Beata Knopkiewicz

-Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Brzeźnie Adam Hamerski

-Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie Paulina Bankiewicz

– Violetta Nowak, nauczyciel języka polskiego i pracownik biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej w Brzeźnie,

– Starszy Kustosz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn, czyli pracownik filii w Iwnie i Gułtowach, a prywatnie uczestniczką wielu konkursów literackich, w tym konkursu gwary poznańskiej, Irena Guzińska.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8. Jury w swojej ocenie zwracało uwagę na opanowanie pamięciowe oraz ogólny wyraz artystyczny występu.

🎖Nagrody i wyróżnienia wręczył Burmistrz Gminy Kostrzyn Szymon Matysek.

🏆Zwycięzcy konkursu:

I miejsce: Iga Chąpinska – Szkoła Podstawowa w Gułtowach

II miejsce: Krzysztof Adamski i Agata Jarmuszczak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie

III miejsce: Barbara Wójtowicz – Szkoła Podstawowa w Brzeźnie

I miejsce: Aleksandra Jarmuszczak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie

II miejsce: Lena Brzoza – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie

III miejsce: Franciszek Krówka – Szkoła Podstawowa w Iwnie

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie i doskonałego wyboru tekstów. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za wsparcie w procesie opanowania pamięciowego i zaangażowanie.

W trakcie konkursu wszyscy goście biblioteki zostali poczęstowani przepysznymi rogalami świętomarcińskimi, które ufundowała z tej okazji Cukiernia Rubiś. Bardzo serdecznie dziękujemy!

Uczestnicy konkursu gwary poznańskiej kategoria klasy IV-VIII
Uczestnicy konkursu gwary poznańskiej kategoria klasy I-III
Laureaci konkursu gwary poznańskiej kategoria klasy I-III
I miejsce konkurs gwary klasy IV-VIII