KOSTRZYŃSKIE KINO ZA ROGIEM JUŻ OTWARTE!!!

6.10.21

Popołudnie 5 października okazało się być jednym z tych, które z pewnością zapadnie wielu osobom głęboko w pamięć. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Kostrzynie odbyła się inauguracja Kostrzyńskiego Kina za Rogiem!

Oprócz władz samorządowych Gminy Kostrzyn w osobach Burmistrz Szymon Matysek, Zastępca Burmistrza Waldemar Biskupski, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn Grzegorz Banaszak wraz z Radnymi Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, w uroczystości udział wzięli także Marek Gola – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Maciej Sytek – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego do 2018 roku i jednocześnie finansowy inicjator sieci Kino za Rogiem, Grzegorz Molewski, inicjator i twórca sieci Kino za Rogiem, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich Tomasz Telesiński oraz Rafał Wagner – wykonawca kina. Obecni byli także dyrektorzy jednostek, szkół i przedszkoli, pracownicy Urzędu Miejskiego i Biblioteki Publicznej. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich wybitny aktor, muzyk, instrumentalista i wokalista, człowiek wielu talentów – Zbigniew Zamachowski. Wszyscy goście sprawdzili możliwości audiowizualne kina.

O godzinie 18.30 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie odbyła się część artystyczna, recital Zbigniewa Zamachowskiego. Trwający półtorej godziny koncert zauroczył wszystkich. Utwory wykonywane przez artystę, przeplatane zabawnymi anegdotami sprawiły, że występ będzie niezapomniany.

Zwieńczeniem wieczoru był seans inauguracyjny – pierwszy oficjalny, w pełni profesjonalny film ze Zbigniewem Zamachowskim w roli głównej (bo jakby inaczej) Zabawna komedia “Kochanie, chyba Cię zabiłem” zyskała uznanie widzów.

Pierwsze seanse w ramach stałego repertuaru odbędą się już w najbliższy weekend.

Zachęcamy do śledzenia strony kina na facebooku i kontakt z animatorem kina panią Joanną Sobik pod numerem telefonu:

722 022 072

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że Kostrzyńskie Kino za Rogiem zostało uruchomione, wszystkim osobom, które pomagały i pracowały przy organizacji otwarcia kina.

Inauguracja kina - goście
Zbigniew Zamachowski gościem specjalnym otwarcia Kostrzyńskiego Kina za Rogiem