malinowe lato w bibliotece rozpoczęte

20.06.24

Pogoda pokrzyżowała nam plany, ale frekwencja, humory i dobra atmosfera jak zawsze dopisały.

W gmachu biblioteki (a nie w plenerze) 19 czerwca wystąpili mieszkańcy sołectwa Buszkówiec z krótką formą teatralną „Wpadki dziecięce”. Aktorzy-amatorzy samodzielnie wykonali wszystkie rekwizyty, dekoracje i scenografię. Minispektakl opowiadał o perypetiach rodziny, w której dzieci chcą pokazać zapracowanym rodzicom jak bardzo ich kochają.
Następnie na scenę wkroczyły przedszkolaki z Przedszkola „Bajkowa Kraina” z występem „Akademia Pana Kleksa”. Widzowie wysłuchali wierszy autorstwa Jana Brzechwy w muzycznej aranżacji (m.in. „Kaczkę Dziwaczkę”, „Kłamczuchę”, „Skarżypytę” ).
Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie odbiły swoje dłonie na płótnie, które w najbliższych dniach zamontowane zostanie w Oddziale dla dzieci.Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym gościom za udział w wydarzeniu, a aktorom za piękną prezentację swoich talentów.

W holu biblioteki siedzą zgromadzeni ludzie.
W holu biblioteki występują aktorzy-amatorzy.
W holu biblioteki chłopiec w kamizelce i muszce recytuje wiersz.
W holu biblioteki występuje dziewczynka przebrana za Kaczkę-Dziwaczkę.
W holu biblioteki chłopiec ubrany na czarno, w kapeluszu, recytuje wiersz.
W holu biblioteki przedszkolaki wystawiają "Akademię Pana Kleksa".
Dwoje dzieci odciska pomalowane farbką dłonie na białym podobraziu.