MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE I W KINIE

7.12.23

6 grudnia w naszej bibliotece od samego rana było gwarno, wesoło i radośnie. Klub Małego Czytelnika odwiedzili trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie i spędzili miło czas na mikołajkowej lekcji bibliotecznej. Wysłuchali “Opowieści o prawdziwym świętym Mikołaju”, a potem wzięli udział w kalamburach, zgadywankach, śpiewali śniegową piosenkę oraz kolędy, gimnastykowali się, a na zakończenie wykonali pracę plastyczną. Dzieci wiedzą, że prezenty nie muszą być wyłącznie materialne. Na wielkich mikołajkowych worach narysowali to, co chciałyby podarować swoim bliskim ( rodzicom, dziadkom, przyjaciołom), a czego nie można kupić.

Lekcję poprowadziła nasza bibliotekarka z Gułtów i Iwna, Irena Guzińska.

Nasze Mikołajki miały też odsłonę filmową. Na świątecznych seansach Kostrzyńskie Kino za rogiem gościło 4 grupy uczniów i przedszkolaków, w sumie ponad 80 osób.

To był bardzo dobry dzień, pełen szczerego uśmiechu i dziecięcej radości.

Mikołajki ćwiczenia
Mikołajki w kinie