pierwszy literacki czwartek za nami

7.07.23

6 lipca w Parku Miejskim odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Literackich Czwartków. To już trzeci rok, kiedy w wakacje z dziećmi w plenerze spotyka się kadra biblioteczna w celu krzewienia literatury i nawyków czytelniczych. Tym razem opowiadanie “Wakacyjne podróże” Małgorzaty Strękowskiej czytała dyrektorka naszej biblioteki, Małgorzata Kemnitz. Dzieci poznały pojęcie podróżowania palcem po mapie, odkrywały ciekawe kraje za pomocą globusa, a na zakończenie wspólnie zapakowały walizkę na wakacyjny wyjazd. Przypominamy, że Literackie Czwartki odbywają się co tydzień o godzinie 10.00 w Parku Miejskim. Co tydzień też uczestnicy tych spotkań zbierają pieczątki. Kto zdobędzie ich przynajmniej 6 i przyjdzie z uzupełnioną kartą do biblioteki, otrzyma upominek.

Literacki czwartek zabawy
Literacki czwartek wakacyjna walizka