PRIMA APRILIS W BIBLIOTECE W GUŁTOWACH

2.04.22

Dzisiejsze spotkanie z czytelnikami w Bibliotece Publicznej w Gułtowach było nieco inne niż dotychczasowe lekcje biblioteczne. Na dzieci czekała już bowiem pani pielęgniarka ze strzykawką. Oczywiście był to żart prima aprilisowy, ale niektórzy uczestnicy zajęć nieźle się przestraszyli. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a każde dziecko otrzymało naklejkę Dzielny Pacjent. Potem czytaliśmy opowiadanie Marisy Nunez “Kukuryk”, o kurczaczku, który wraz z mamą piekł babkę. My również mieliśmy babkę, którą na koniec zjedliśmy ze smakiem. Czytając wierszyk “Wózek dyngusowy” poznaliśmy wielkanocny zwyczaj chodzenia “z kogutkiem”. Tradycyjnie już były też zagadki, zabawy ruchowe i oczywiście piosenka. Dziękujemy Pani Małgosi za udział w 1 kwietniowym żarcie.

Wielkanocna lekcja biblioteczna
Prima Aprilis w bibliotece w Gułtowach