“strefa małej książki” w naszej bibliotece

14.11.23

Drodzy Czytelnicy!

Biblioteka Publiczna w Kostrzynie bierze udział w kolejnej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.
Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat) i ich rodziców. Ma na celu upowszechnianie dostępu do bezpłatnych książek oraz zachęcanie do wspólnego czytania i regularnego odwiedzania biblioteki przez całe rodziny.

Na uczestników czekają wyprawki czytelnicze : książka „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka z pięknymi ilustracjami Aleksandry Krzakowskiej, broszurka dla rodzica „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Karta Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie książki dziecko dostaje naklejkę, a po zebraniu 10 naklejek uhonorowane zostanie imiennym dyplomem.

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami z terenu naszej gminy do uczestnictwa w kampanii. Wyprawki czytelnicze czekają również w naszych filiach w Iwnie, Gułtowach, Czerlejnie i Siekierkach.