wypożyczalnia dla dorosłych otwarta po remoncie!

19.09.24

18 września 2024 odbyło się uroczyste, oficjalne otwarcie Wypożyczalni dla dorosłych po trwającym od czerwca remoncie.
W ramach programu Kulisy Kultury, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Gmina Kostrzyn otrzymała już po raz drugi dotację na remont pomieszczeń bibliotecznych.
W 2023 roku został pozytywnie rozpatrzony wniosek pod nazwą „Remont Biblioteki Publicznej na miarę XXI wieku – etap I.” Wówczas udało się pozyskać fundusze na remont Oddziału dla dzieci. W obecnym roku kontynuowaliśmy ten projekt i w ramach etapu drugiego pozyskaliśmy środki finansowe na remont Wypożyczalni dla dorosłych.
W ramach drugiego etapu zostały wygipsowane ściany, sufit, wymieniono podłogę i oświetlenie na energooszczędne. Ponadto zakupiliśmy całą zabudowę meblową: regały i nowoczesną ladę biblioteczną. Zakupiliśmy sprzęt komputerowy i stworzyliśmy miejsce do relaksu zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.
Po trzech miesiącach wytężonych prac Wypożyczalnia dla dorosłych wznowiła swoją działalność.
Na uroczystości byli obecni Burmistrz Gminy Kostrzyn Szymon Matysek, Zastępca Burmistrza Waldemar Biskupski, Skarbnik Gminy Kostrzyn Magdalena Rakszawska, Sekretarz Gminy Kostrzyn Agnieszka Piasecka, Radni Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Poznańskiego, a wcześniej Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Marek Gola, Piotr Landsberg i Marcelina Drzymała z Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a także Czytelnicy i Czytelniczki naszej biblioteki. Gościem honorowym była pisarka Agnieszka Graj, która prywatnie jest mieszkanką Gminy Kostrzyn.
Dziękujemy wszystkim za obecność. Czytelnikom i Czytelniczkom życzymy, aby szybko odnaleźli się w nowej przestrzeni Wypożyczalni i by każda wypożyczona książka była przygodą i wywoływała najlepsze emocje.

W drzwiach stoi 6 osób przecinających wstęgę.
W holu przed wypożyczalnią siedzą goście, przemawia pani dyrektor biblioteki.
Przy białym stoliku pani wpisuje się do kroniki.
Ludzie oglądają nowo wyremontowaną wypożyczalnię.