wyspy kanaryjskie – znane, a może nieznane

1.06.23

W przededniu wakacji odwiedził naszą bibliotekę podróżnik i “wilk morski” Jacek Podgórski i opowiedział o specyfice archipelagu Wysp Kanaryjskich. Opowiedział o genezie warunków klimatycznych, które tam panują i dlaczego to idealne miejsce na spędzenie wakacji. Pokazał niemalże księżycowy krajobraz wysp, który zderza się z piaszczystymi plażami w turystycznych kurortach na południu każdej wyspy. Podczas spotkania podróżnik opowiadał ciekawostki dotyczące życia codziennego: m. in. to, że mieszkańcy wyspy El Hierro są w 100% niezależni pod względem energii, a na wyspie La Gomera tubylcy porozumiewają się za pomocą gwizdania (to ich język, wpisany przez UNESCO na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego).

Wykład był jak zwykle profesjonalnie i ciekawie przygotowany, a przy tym okraszony barwnymi zdjęciami.

Zdjęcie przedstawia budynek na slajdzie wyświetlonym przez rzutnik.