ZAKUPY NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA – PODSUMOWANIE

1.12.21

💰 Ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Kostrzynie otrzymała w roku 2021 dofinansowanie na zakup nowości książkowych w wysokości 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ złotych.

📚W ramach tej dotacji nasza biblioteka zakupiła 3️⃣6️⃣4️⃣ pozycje książkowe.
Ponad 2️⃣0️⃣0️⃣ książek kupionych zostało na prośbę i z polecenia naszych czytelników, którzy zgłaszali się do nas z wybranymi tytułami osobiście, telefonicznie oraz poprzez pocztę elektroniczną. Ponadto uzupełniliśmy nasze zbiory o najczęściej wypożyczane w ostatnich latach lektury.

📖Otrzymaliśmy również propozycje 1️⃣6️⃣8️⃣ tytułów książkowych zgłoszonych przez mieszkańców naszej gminy w ramach ankiety przeprowadzonej drogą elektroniczną przez Młodzieżową Radę Miejską Gminy Kostrzyn. Z przyjemnością informujemy, że 5️⃣6️⃣ z sugerowanych tytułów posiadaliśmy w swoim księgozbiorze już wcześniej, a 2️⃣3️⃣ książki z tej listy dokupiliśmy w listopadzie.

ZAPRASZAMY DO WIZYTY W BIBLIOTECE!

dwa stosy kolorowych książek