zapraszamy na wystawę “pamiątki PRL-u”

20.11.23

W bibliotece od 13 listopada czynna jest wystawa pod nazwą “Obywatelu, przyjdź na wystawę Pamiątki PRL-u”.
To ekspozycja poświęcona życiu codziennemu okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, od 1952 r. do 1989 r.
W holu biblioteki zostały zaaranżowane pomieszczenia: salon, kuchnia i pomieszczenie gospodarcze, w których zgromadzono eksponaty. Nie zabrakło strojów, dokumentów, banknotów czy charakterystycznych dla epoki kartek.

Tymczasem w Kostrzyńskim Kinie za rogiem w każdy weekend aż do 1 grudnia można zobaczyć nawiązujące do epoki filmy i bajki, w promocyjnej cenie 5 zł bez względu na wiek.

Wszystkie eksponaty zgromadzone na wystawie pochodzą z prywatnych zbiorów pracowników biblioteki, ich rodzin oraz naszych wspaniałych czytelników.

Wystawę można oglądać do 1 grudnia w godzinach od 8 do 18.

Na zdjęciu regały z bibelotami z okresu PRL., stolik oraz dwa fotele.
Na zdjęciu przedmioty z okresu PRL, m. in. rower składak, pralka Frania, wiadra, miski.
Na zdjęciu hol biblioteki, w którym zgromadzono przedmioty - pamiątki z okresu PRL.